Termální lázně Velký Meder 16.9.2023

21. 8. 2023

Termální lázně Veľký Meder

Zveme Vás na jednodenní zájezd do termálních lázní ve Veľkém Mederu.

TERMÍN: 16. 9. 2023
Cena: 749,- Kč

Cena zahrnuje: dopravu busem, technického delegáta
Cena nezahrnuje: pojištění, vstupné
Odjezd z: Staré Město, Uherské Hradiště, Kunovice, Uherský Ostroh, Hluk, Dolní Němčí, Strání.

V případě zájmu Vám rádi předáme kontakt na organizátora výletu.

Termální lázně Velký Meder byly otevřeny široké veřejnosti v roce 1974 na bázi dvou termálních pramenů s léčivou vodou o teplotě 57 – 68°C. Chemické složení geotermální vody je podobné piešťanským pramenům a vykazuje léčivé účinky na pohybové ústrojí, klouby a má regenerační účinky na organismus člověka. Zařízení prošlo několika vývojovými etapami, až dospělo k současnému stavu kvality poskytovaných služeb.

Termálpark Velký Meder je obklopený 100 ha lesoparkem. Nachází se 10 km od maďarských hranic v Podunajské nížině. Krytý rekreační komplex je otevřený po celý rok. Vodní plocha bazénu s atypickým tvarem má rozlohu 300 m2 a jeho hloubka je 1,3 m. Ve všech 5 bazénech krytého komplexu je termální voda s teplotou 27–38°C.
Geotermální voda pochází ze dvou vrtů hlubokých více než 1 km. Teplota vyvěrající vody je 72°C a 56°C. Chemické složení vody z obou vrtů je trochu odlišné ale vykazuje velkou stabilitu a voda z obou vrtů je výrazného natrium hydrogenuhličitanového typu. Hodnota mineralizace je 1 098 mg/l resp. 798 mg/l. Je zajímavá z hlediska obsahu fluoridů a obsahu kyseliny křemičité.

GEOTERMÁLNÍ VODA MÁ BLAHODÁRNÉ ÚČINKY NA POHYBOVÉ ÚSTROJÍ, KLOUBY A MÁ REGENERAČNÍ ÚČINKY NA ORGANISMUS ČLOVĚKA.